4
Gru
Off

Kawa ziarnista a zdrowie

W temacie wpływu kawy na nasze zdrowie docierają do nas sprzeczne informacje. Niektóre źródła utrzymują, że zbyt częste picie czarnego napoju może wywoływać nieprzyjemne konsekwencje. Inne z kolei przypisują mu wiele korzystnych dla naszego organizmu właściwości. Jak jest naprawdę?

Kawa ziarnista to źródło wielu czynnych substancji biologicznych

W czasie procesu przetwarzania kawa ziarnista zachowuje większość ze swych pierwotnych właściwości. Dzięki temu możemy cieszyć się jej głębokim smakiem i wyrazistym aromatem. Ale to nie wszystko. Kawa ziarnista obfituje bowiem w substancje aktywne biologicznie, spośród których większość wykazuje korzystny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Kofeina nie tylko pobudza, lecz również wzmacnia koncentrację i działa przeciwalergicznie. Zawarte w kawie antyoksydanty zwalczają z kolei wolne rodniki, co spowalnia procesy starzenia się. W ziarnach kawy występują również witaminy z grupy B oraz witamina P.

Odrobina ostrożności nie zaszkodzi

To prawda, że spożywanie zbyt dużych ilości kawy może wywoływać negatywne efekty. Nadmiar kofeiny może prowadzić do gwałtownych wzrostów ciśnienia, a w niektórych przypadkach do drgawek i zmian nastroju. W dodatku kawa ma działanie moczopędne, przez co wypłukuje z naszych organizmów witaminy i minerały.

Zobacz jaka kawa ziarnista do Ciebie pasuje na cafesilesia.pl.

Tagi: