2
Paź
Off

Dywan odpowiedni do stylu aranżacyjnego

Wybierając dywan do naszego mieszkania, podobnie jak w przypadku innych dodatków musimy brać pod uwagę styl, w jakim urządzone jest wnętrze. Jeśli bowiem całość aranżacyjna będzie spójna, a my dodamy dywan, który nie będzie pasował zepsujemy cały efekt. Przed udaniem się do sklepu warto zatem dobrze przemyśleć nasze zakupy.

Styl skandynawski

Skandynawski design jest współcześnie bardzo popularny. Minimalistyczny, cechujący się jasnymi lub pastelowymi kolorami i jak najprostszą forma. Potrafi zaprowadzić ład i harmonię w nawet najbardziej chaotycznym pomieszczeniu. Design skandynawski jest lekki, dzięki czemu potrafi uszlachetnić każde miejsce. W stylu skandynawskim należy postawić na prostotę i funkcjonalność. Pożądane są klasyczne rozwiązania w nowoczesnej odsłonie. Wnętrza skandynawskie są ciepłe i rodzinne. Nie może zabraknąć w nich roślin. Desenie florystyczne można zatem wprowadzić w tekstyliach, również w dywanach dostępnych w sklepie Carpet Outlet. Subtelna doza zieleni ożywia i podkreśla naturalność wnętrza. Styl skandynawski jest bliski naturze – obecność drewna, naturalnych materiałów i kolorów zaczerpniętych z przyrody przemycony w dodatkach będzie zatem idealnie pasował.

Styl loft

Otwarte przestrzenie, ogromne okna i funkcjonalny minimalizm – to właśnie cechy charakterystyczne dla stylu loftowego, jednego z najbardziej pożądanych współcześnie w aranżacji wnętrz. Pofabryczne wnętrza mają niepowtarzalny klimat i nadają indywidualnego charakteru pomieszczeniom. Historia stylu industrialnego sięga lat 50., a rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych. Modele dywanów doskonale wpisujące się w stylistykę industrialną to dywany gładkie, imitujące pofabryczną podłogę oraz stylizowane na stare i lekko zniszczone. Jeśli chodzi o te pierwsze, to projektanci polecają duże, jednokolorowe dywany, dostępne na www.carpetoutlet.pl, w odcieniach szarości, bieli lub brązu. Najlepiej sprawdzają się sztywne włókna, nawiązujące do surowości i prostoty, tak charakterystycznych dla tego stylu. Dywan imitujący podłogę, w postaci brukowej kostki, kafelków lub przybrudzonych paneli to równie ciekawa propozycja.

Tagi: ,