15
Gru
Off

Depilacja laserowa – co robić po zabiegu?

Depilacja laserowa jest stosunkowo szybka i najbardziej skuteczna – trwale usuwa włoski. Trzeba jednak pamiętać, że jest ona procesem, a nie jednorazowym zabiegiem.
Przyczyną tego jest fakt, że nie u wszystkich sprawdzi się ona w taki sam sposób, dlatego to specjalista zdecyduje, czy można się na nią zdecydować. Po drugie, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie do zabiegu przez właściwe przysposobienie skóry do przyjęcia wiązek laserowych.

A po zabiegu…

Po zabiegu także trzeba przestrzegać pewnych zasad, które pozwolą na zauważenie oczekiwanych efektów oraz ustrzeżenie się przed dyskomfortem. Do kilkunastu godzin po zabiegu utrzyma się na skórze charakterystyczny obrzęk. Jest on naturalny i nie trzeba szukać sposobów na jego natychmiastowe usunięcie.
Po laserowej depilacji przede wszystkim konieczne jest unikanie kąpieli i prysznica w gorącej wodzie. Nieprzyjemne dla skóry będzie też mocne pocieranie ręcznikiem – podrażni ono skórę. Tak samo zadziałają wszelkiego typu peelingi. Pomocne natomiast okaże się nawilżanie skóry kilka razy w ciągu dnia oraz stosowanie żelu bezmydłowego do zwykłej higieny ciała. Toniki i inne preparaty naskórne z zawartością alkoholu spowodują dyskomfort. Przez miesiąc należy również unikać opalania – zarówno naturalnego, jak i w solarium i przy pomocy samoopalaczy. Po pierwszym zabiegu przyjdzie czas i na kolejne. Z tego powodu niewskazane jest wyrywanie i mechaniczne golenie włosków.

Usuwanie owłosienia za pomocą lasera to tylko jeden element z całego procesu depilacji. Trzeba się do niego właściwie przygotować oraz przestrzegać zasad, obowiązujących już po zabiegu.

Sprawdź więcej na http://www.skinline.com.pl/depilacja-laserowa

Tagi: ,